Результати роботи за І півріччя 2017 року Вишгородського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області по виконанню Програми Пенсійного фонду України щодо впровадження антикорупційних заходів на 2017 рік

1.Удосконалення нормативно-правової бази

В управлінні постійно проводиться моніторинг норм та практик застосування нормативно-правових актів, що регулюють діяльність управління, з метою виявлення прогалин та недоліків, та забезпечення своєчасної протидії актуальним корупційним викликам і загрозам.  

  1. Організаційно-управлінські заходи

Відповідальними особами своєчасно  вносяться зміни до положень про структурні підрозділи та посадових інструкцій відповідно до змін в антикорупційному законодавстві.

За результатами моніторингу рішень щодо пенсійного забезпечення керівного складу та працівників об’єднаного управління, членів їх сімей, ознак конфлікту інтересів не виявлено.

В управлінні здійснюється моніторинг адміністративних витрат. У ІІ кварталі 2017 року зменшилася площа орендованих приміщень на 351 кв.м. Відповідно, зменшилася вартість орендної плати на 5896,8 грн. Відбулася заміна фізичної охорони приміщень на пультову. Вартість охорони приміщень зменшилася на 14000 грн.

В управлінні проводиться обробка пенсійних документів  на базі централізованих інформаційних технологій з  унеможливленням підготовки документів про призначення пенсій спеціалістами об’єднаного управління, які безпосередньо здійснюють прийом громадян.

В управлінні своєчасно та в повному обсязі здійснюється направлення розрахунків на відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій. Здійснюється контроль за застосуванням фінансових санкцій, передачі карток особових рахунків  платників та інших документів за новим місцезнаходженням платника.

3.Формування світогляду неприйняття корупції, залучення громадськості до реалізації антикорупційних заходів.

Протягом  І півріччя 2017 року повідомлень щодо можливих корупційних правопорушень з боку працівників управління  не надходило.

На інформаційних стендах розміщені матеріали  антикорупційного законодавства, які постійно оновлюються. Забезпечується доступ громадськості до ознайомлення з нормативно-правовими актами з питань діяльності управління шляхом оприлюднення інформації на сайті Вишгородської РДА та в соціальній мережі Facebook.

  1. Удосконалення роботи з персоналом.

Ефективність та результативність роботи державних службовців управління враховується при просуванні по службі.

В результаті проведення моніторингу протягом січня-червня 2017 року факти сумісництва, суміщення з іншими видами діяльності та підпорядкування близьких осіб, серед працівників управління не виявлені.

Станом на 01.04.2017 року всі державні службовці подали декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, в т.ч. і особи, які перебувають у відпустках по догляду за дітьми.

Має місце факт неподання декларацій особами, які звільнилися протягом 2016 року (5 осіб), про що було повідомлено головне управління Пенсійного фонду України у Київській області та НАЗК.

  1. Сфера публічних закупівель.

Публічні закупівлі проводяться через систему „PROZORRO”.

З початку року було здійснено 4 закупівлі з використанням електронної системи закупівель у порядку, визначеному законодавством. Економія коштів становить 3045 грн.

При формуванні потреби фінансування пенсійних виплат здійснюється постійний контроль по недопущенню надання переваг при спрямуванні коштів на об’єкти виплати та доставки пенсій, про що свідчить зменшення отримувачів пенсій через відділення поштового зв’язку протягом звітного періоду.