18 травня у місті Вишгород на площі біля адмінбудинку  відзначили День вишиванки – символу, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються та віросповідання.

    Керівництво району та міста, діти, молодь, старші люди прийшли на свято, одягнувшись у вишиті сорочки та сукні.

    Голова Вишгородської районної державної адміністрації Вячеслав Савенок привітав усіх присутніх зі святом та зазначив, що історія народної вишивки в Україні йде коренями в сиву глибину століть. Дані археологічних розкопок і свідчення мандрівників і літописців підтверджують, що вишивання як вид мистецтва існує з незапам'ятних часів. Вишивання сорочок з давніх давен органічно увійшло в життя народу, воно втілює в собі всі його естетичні принципи, ідеали добра та краси, прагнення до довершеного і витонченого. Наш народ ставився до вишиванки як до святині. Вони передавалися з покоління в покоління, з роду в рід, береглися як реліквії. Символічний образ сорочки-вишиванки часто зустрічається в народних піснях. За традицією, дівчина, готуючи придане, мала власноруч вишити своєму нареченому сорочку.

            Вячеслав Савенок наголосив, що вишиванка — це символ здоров'я та краси, щасливої долі й родової пам'яті, порядності й чесності, любові та святковості; крім того, вишиванка – це ще й оберіг. Символіка вишивки залежала від того, кому призначалося вбрання: парубкові-нареченому, чоловікові чи хлопцеві; дівчині чи заміжній жінці.

            З привітальним словом до присутніх також звернулися заступник голови Вишгородської районної ради Анатолій Потапенко, Вишгородський міський голова Олексій Момот та Протиієрей Богдан.

            Подарували присутнім гарні танцювальні номери Вишгородський танцювальний колектив «ВишеГрад» та учні Вишгородської спеціалізованої школи «Сузір’я»

            Люди мали піднесений настрій, усміхнені обличчя, щиро вітали одне одного.