На виконання розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації «Про невідкладні заходи щодо забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, належної координації дій органів виконавчої влади у Київській області» та відповідно до затвердженого головою Вишгородської райдержадміністрації плану-календаря проведення громадських слухань з питань охорони громадського порядку 26 липня 2017 року такі слухання відбулися у селі Синяк.

У слуханнях взяли участь перший заступник голови Вишгородської РДА Олександр Устименко, Синяківський сільський голова Павло Єрига, начальник сектору превентивної діяльності Вишгородського ВП ГУ НП в Київській області Тарас Кадук, дільничий офіцер Владислав Петриченко, начальник управління соціального захисту населення Вишгородської РДА Мідя Лі, депутат Вишгородської районної ради Марина Ганіцька, депутати сільської ради, редакція Вишгородського районного радіомовлення, жителі сіл Синяк, Вороньківка, Раківка, Червоне.

Відкрив громадські слухання перший заступник голови Вишгородської РДА Олександр Устименко, який повідомив про мету таких зустрічей, наголосивши, що питання безпеки громадян, правопорядку та боротьби зі злочинністю на контролі у керівництва області. Відповідно на сесії Київської обласної ради прийняті програма розвитку дорожнього руху та його безпеки «Нульова смертність на дорогах Київщини» та обласна цільова комплексна програма профілактики та протидії злочинності у Київській області на 2017-2020 роки «Безпечна Київщина». На разі проводиться робота над розробкою відповідних програм на районному рівні. Начальник сектору превентивної діяльності Тарас Кадук та дільничий офіцер Владислав Петриченко поінформували про стан правопорядку на території Синяківської сільської ради. Вони зазначили, що на території цих сіл від початку року не було вчинено тяжких і особливо тяжких злочинів, поширеними залишаються злочини майнового спрямування. Крадіжки найчастіше вчиняються на території садових товариств заробітчанами та переселенцями. До порушення правопорядку, як правило, вдаються люди у стані алкогольного сп’яніння. Також на території сіл є 5 осіб з діагнозом «наркоманія», а 10 осіб було затримано з наркотичними засобами без мети збуту.

У ході громадських слухань обговорювалося проблеми вчинення майнових крадіжок, в тому числі на кладовищі, несанкціонованого викиду сміття жителями, освітлення вулиць, організації змістовного дозвілля молоді, налагодження співпраці між сільською радою, депутатським корпусом та місцевими жителями, транспортне забезпечення, земельні та інші актуальні для життєдіяльності громади питання. Жителям були надані роз’яснення щодо надання допомоги на дітей одиноким матерям та обговорено питання стану шкільного харчування в районі. Усі присутні мали можливість заповнити анонімні анкети та оцінити роботу дільничного офіцера поліції у своєму населеному пункті.

Порушені громадянами питання враховані в подальшій роботі та взяті на особистий контроль першим заступником голови Вишгородської РДА та працівниками поліції.