Вишгородський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Вишгородський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) створено розпорядженням голови Вишгородської районної державної дміністрації від 31.10.2001р. № 438 на базі відділення соціальної допомоги вдома управління праці та соціального захисту населення. Центр утворено для  здійснення  соціального обслуговування   та  надання  соціальних  послуг  громадянам,  які  перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги за місцем проживання, в умовах стаціонарного, тимчасового або денного перебування.

Адреса: Київська область, Вишгородський район, м. Вишгород, вул. Грушевського, 1.

Тел./ факс: 045-96-51-582

Електронна адреса: ter-center1@ukr.net

Сторінка у соціальній мережі Фейсбук:

Графік прийому:

Понеділок-четвер – з 8:00 до 17:00

П’ятниця –  з 8:00 до 16:00

Директор центру – Рудько Наталя Петрівна

 

Керівники центру від заснування по теперішній час:

  • Норець Людмила Вадимівна;
  • Бондаровська Галина Михайлівна;
  • Рудько Наталія Петрівна.

Структура центру:

–  відділення соціальної допомоги вдома;

Соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома надають такі послуги: косметичне та генеральне прибирання в будинку підопічних; закупка продуктів, ліків; допомога в обробітку присадибної земельної ділянки; піднесення води, палива; оплата за комунальні послуги; оформлення субсидій на тверде паливо та скраплений газ; допомога по господарству. Працівники відділення постійно проводять моніторинг матеріально-побутових умов проживання пенсіонерів та інвалідів з метою удосконалення соціально-побутових послуг.

відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання;

     Відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання, для якого територіальний центр орендує приміщення у Димерській районній лікарні, розраховане на 25 ліжко-місць. Тут громадяни одержують необхідні їм соціальні послуги та відповідно до встановлених норм забезпечуються: житлом, одягом, взуттям, постільною білизною, м’яким і твердим інвентарем і столовим посудом; раціональним харчуванням у межах натуральних норм харчування, передбачених для мешканців інтернатних установ; цілодобовим медичним обслуговуванням; комунально-побутовим обслуговуванням (опалення, освітлення, радіофікація, тепло-  та водопостачання тощо).

відділення денного перебування;

Відділення денного перебування надає соціальні послуги, спрямовані на усунення обмежень життєдіяльності та підтримку соціальної незалежності громадян похилого віку та інвалідів. З числа працівників та підопічних відділення створено фольклорний колектив «Золотий вік», який неодноразово ставав лауреатом обласного конкурсу працівників соціальної сфери, брав участь у програмі 1-го національного каналу «Фольк-мюзік», з успіхом виступає на міських та районних заходах.На базі відділення діє Університет третього віку «Активне довголіття» з факультетами – художньо-мистецький, інформаційних технологій, основ медицини та здорового способу життя.

– відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;

Через територіальний центр відділенням здійснюється виплата матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам району за районною комплексною програмою «Турбота».

На  соціальне обслуговування у центрі мають право:

  • одинокі громадяни  похилого  віку та інваліди, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;
  • громадяни, які  перебувають  у  складній  життєвій ситуації у зв’язку  з  безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що   шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку,   інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум  для  сім’ї.

У своїй діяльності територіальний  центр  керується Конституцією та законами України,  указами Президента  України  та  постановами   Верховної   Ради   України, актами    Кабінету    Міністрів    України,   наказами Мінсоцполітики,  актами  інших  центральних  і місцевих  органів виконавчої  влади  та  органів  місцевого  самоврядування. Основним документом, що регламентує діяльність територіального центру, є Постанова Кабінету Міністрів № 1417 від 29 грудня 20909 року «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг», якою затверджено Типове положення  про територіальний центр.