Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.
Статтею 168 Податкового кодексу України визначено порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету, а відповідно до ст 171.1. ПКУ особою, відповідальною за нарахування , утримання та сплату до бюджету податку з доходів, у вигляді заробітної плати, відповідає роботодавець
Коли настає пенсійний вік і необхідно оформляти пенсію, багато хто дізнається, що її розмір набагато менший, ніж розраховували, а для декого взагалі втрачено право на призначення пенсії. Чому ж так буває і що необхідно робити, щоб не потрапити у таку ситуацію? Навіть, якщо людина отримує велику зарплату, це ще не є гарантією високої пенсії. Заробітки, з яких не були сплачені страхові внески, не беруться до уваги під час розрахунку пенсії. До того ж для багатьох наших громадян є нормою отримання зарплати в «конвертах». От і виходить, що начебто працювали, а пенсія маленька.
Ухиляючись від оформлення трудових відносин з найманими працівниками, роботодавець позбавляє їх права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на допомогу по безробіттю, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та на пенсійне забезпечення.
Питання дотримання законодавства щодо виплати заробітної плати та зайнятості населення було і залишається одним із основних напрямків діяльності ДПС та місцевих органів виконавчої влади/
Шановні роботодавці! Легалізуйте зайнятість населення та відмовтесь від виплати зарплати «в конвертах».
Шановні громадяни! Для забезпечення належного рівня свого майбутнього Ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору.
Вишгородська ДПІ ГУ ДПС у Київській області